Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting2_2/7/2/72ee8322-3fe2-42b0-944f-b3e0a772dd96/architektvrealitach.sk/web/wp-includes/post-template.php on line 293

Homestaging s minimálnym rozpočtom pre nezariadený byt v Bratislave

homestaging spalna po

Z bytu, ktorý som pripravovala na predaj, sa len týždeň pred mojou prvou návštevou odsťahovali jeho majitelia. A keď vravím – odsťahovali, myslím to doslovne. Až na pár drobností, ktoré v byte ostali, bol byt nezariadený.

Škoda. Vedieť o tom skôr, mohli sme byt nafotiť aspoň so základným nábytkom. Teraz bolo potrebné poradiť si s tým, čo máme a najlepšie bez väčších investícií do zariadenia. Hoci bol byt prirodzene svetlý, vďaka tmavým žalúziam pôsobil dosť pochmúrne. Pocit opustenosti bol ešte podporený zvyškami plagátov v prázdnej detskej izbe a rôznych “pamiatok” prilepených na chladničke v kontraste s prázdnou obývačkou.

before after obyvacka

Najťažším orieškom bolo upraviť práve túto dennú časť bytu. Z pôvodného zariadenia tu ostala kuchynská linka a skrinka v rovnakom materiáli, ktorá predtým opticky rozdeľovala jedáleň od obývačky. Keďže stôl už bol fuč, nemalo zmysel viac oddeľovať, a preto sme sa rozhodli začať spájať. Skrinka šla bokom, čím sa celý priestor krásne otvoril. Tmavé žalúzie sme pootočili, aby sa dnu dostalo čo najviac svetla.

before after kuchyna

Z kuchyne sme odstránili všetky veci, ktoré spôsobovali neporiadok. Veľkú úlohu zohralo zapnutie osvetlenia kuchynskej linky a živé kvety.

before - after izba

Pôvodnú detskú izbu sme funkčne ponechali detskou izbou. Vyčistili sme dvere vstavanej skrine od plagátov a odniesli všetky veci, ktoré pôsobili zbytočne zmätočne. Aby sme potenciálnemu záujemcovi poskytli aspoň približnú predstavu možnosti využitia tejto izbičky, na zem sme poukladali pár hračiek.

before - after detska izba

Najviac zariadená bola spálňa, preto sa s ňou aj najlepšie pracovalo. Posteľ bez matracov prekryl biely prehoz, trochu mäkkosti pridali vankúše. Ale hlavne, pustili sme dnu svetlo, aby pekná tapeta na stene mohla konečne vyniknúť. Živé kvety a rozsvietené lampy na nočných stolíkoch celkový pocit útulnosti už len doplnili.

before - after spalna

Ak by ste chceli v podobnej premene „pred a po“ vidieť aj svoju nehnuteľnosť, pokojne mi napíšte alebo zavolajte, veľmi rada Vám s tým pomôžem. Niekoľko šikovných tipov, ako pripraviť nehnuteľnosť na predaj, nájdete aj v mojom eBooku, ktorý si môžete stiahnuť tu >>

Eva Skupil Bučeková

Som architektka v realitách. Pomôžem Vám odhaliť skrytý potenciál Vašich nehnuteľností, zveľadiť ich a zvýšiť ich hodnotu. Môj príbeh si prečítajte tu >>

Komentáre