Dobrý deň, vitajte a poďte ďalej... poviem vám príbeh...

Keď som bola malé dievčatko, milovala som pastelky, vôňu malty a návštevy. Nebola som nejak extra spoločenský tvor, ale bola som véééľmi zvedavá… Ako bývajú ostatní ľudia? Ako majú zariadený byt? Prečo v tom dome oproti sú medzi vchodmi len tri okná, keď na väčšine domov sú štyri? Keď sa vonku zotmelo a okná sa rozžiarili, hopkajúc si po ulici nakúkala som do okien, ako krásne to tam majú ľudia zariadené… 

Nehnuteľnosti som milovala od malička. Príbehy a tajomstvá, ktoré ukrývajú... Ako dieťa som sa kamarátmi často hrávala v opustenom kaštieli. Dodnes si pamätám zatuchnuto vlhkú parketovo-omietkovú vôňu jeho majestátnych priestorov. S privretými očami som fantazírovala, aké by to asi bolo, keby rozpadnuté pianíno v kúte znova ožilo a miestnosť by sa naplnila úžasnými dámami v širokých sukniach...

Vyštudovala som architektúru a neskôr s mojím mužom (tiež architektom) založila ateliér. Vraví sa, že šusterove deti chodia bosé, my sme dlho boli toho príkladom. Iným sme navrhovali krásne domy, ale sami sme bývali (síce v peknom, ale) v panelákovom byte. A chýbala nám záhrada. Jedného dňa sme si povedali, že je načase posunúť sa ďalej. 

Hľadanie priestoru pre naše vlastné vysnívané bývanie ma priviedlo do sveta realít. Niet divu. Tento svet ma fascinoval od čias, kedy som si vôbec prvýkrát uvedomila, že táto profesia existuje. A tak som rozbehla maratón, ktorý zahŕňal predaj garáže, kúpu pozemku so starým domčekom na zbúranie, začatie výstavby nového domu, predaj nášho bytu, predaj rozostavaného nového domu (áno, toho, čo sme si sami navrhli podľa našich predstáv), kúpu iného (väčšieho) starého domu, predaj rodičovského domu a nakoniec pol ročnú rekonštrukciu, vďaka ktorej sa nám podarilo konečne sa dopracovať k nášmu vysnívanému bývaniu 🙂

Celý tento proces trval takmer 4 roky! 

Ako architektka som si v realitnom procese najviac obľúbila home staging. Je to tá prvá časť, keď sa nehnuteľnosť pripravuje na predaj - úprava nehnuteľnosti tak, aby sa zapáčila čo najviac potenciálnym klientom. 

Počas 7 rokov v realitách som videla a navštívila mnoho domácností a vypočula si ešte viac životných príbehov. Čo som si na tejto ceste uvedomila, je, že častokrát upravujeme svoje bývanie do toho najlepšieho svetla až vtedy, keď ho predávame. Pripravujeme ho vlastne pre niekoho iného. Zrazu si nájdeme čas na vymenie žiarovky, namazanie vŕzgajúcich dverí, prehodenie gauča k inej stene, či vytriedenie domumentov, keď hľadáme staré zmluvy k bytu :). Nie raz sa mi stalo, že sami majitelia-predajcovia boli veľmi milo prekvapení, aký krásny priestor sme počas home stagingu dokázali spolu vytvoriť. Až im ho zrazu bolo na chvíľu ľúto opustiť. 

O tom, ako robiť home staging som napísala knižku, ebook a dostala som niekoľko ohlasov na to, že by som sa mohla povenovať nielen predávajúcim, ale aj aktuálnym obyvateľom, teda tým, čo nepredávajú, ale chcú si svoje bývanie vylepšiť. 

A tak sa zrodil v mojej hlave koncept home koučing. Home staging pre život aktuálnych majiteľov. Nie pre predaj, nie pre budúcich kupujúcich, ale pre samých seba. 

Tento koncept prepája architektúru, interiérový dizajn a home staging s efektívnym usporiadaním domácnosti, zavedením systému organizácie a plánovaním. Tak, aby to bolo celé trvalo udržateľné.

Nejde teda o jednorázové preorganizovanie domácnosti, ale o trvalo udržateľný koncept, ktorý vám zjednoduší život, ušetrí kopec času a vnesie do vášho domova harmóniu a poriadok, čo sa jednoznačne prejaví na lepších vzťahoch a spokojnosti všetkých zúčastnených strán. Home koučing je totiž založený na pochopení potrieb všetkých členov domácnosti, vrátane tých najmenších, opiera sa o minimalizmus, ekológiu a dômyselné plánovanie. Vďaka princípom home koučingu nájdete následne kopec času, ktorý môžete venovať svojim radostiam.